Spirulina ypač vertinga besilaikantiems dietos, sportuojantiems, taip pat nevengiantiems fizinio ir protinio darbo. Šis maisto papildas padidina organizmo gyvybingumą, atsparumą, protinį bei fizinį darbingumą, ko tikrai stokojama po žiemos.
Maisto papildas Spirulina išsiskiria unikalia sudėtimi – labai dideliu aminorūgščių, baltymų, vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekiu. O svarbiausia tai, kad šis papildas laikomas ekologiškai švariu mitybos produktu, todėl yra visiškai saugus vartoti. Be 65–71 proc. baltymų, esančių Spirulinoje, jame taip pat yra net 18 aminorūgščių, iš kurių 7 yra tos, kurių organizmas pats negamina – jų privalu gauti su maistu. Iš kur tokia didelė šio papildo vertė? Nuopelnus reikėtų skirti dumbliui spirulina.
Būtent šis dumblis yra vertinamas dėl visų minėtų medžiagų: vitaminų, mineralų, baltymų ir aminorūgščių. Anot specialistų, spirulina melsvadumbliui, kuris lietuviškai vadinamas plokščiąja vingrūne, būdingos retos medžiagos, bet itin svarbios žmogaus organizmui. Šviežios spirulinos vartojimas teigiamai prisideda ne tik prie gyvenimo kokybės, bet ir ilgaamžiškumo, spirulina stiprina organizmą, todėl labai reikšmingas tampa šaltajam metų laikui einant į pabaigą, kai organizmas dažniausiai būna išsekęs ir stokojantis vitaminų bei kitų reikšmingų medžiagų. Imunitetas pavasariui artėjant jau būna gerokai pasilpęs, nes natūrali organizmo apsauga žiemos metu susilpnėja. Melsvadumblio tikslinga vartoti, jei jaučiate nuolatinį fizinį nuovargį, daug dirbate protinio darbo, vargina galvos bei raumenų skausmai. Naudingo spirulinos poveikio sąrašą galime dar pildyti, nes spirulina: yra puiki prevencijos priemonė širdies ir kraujagyslių ligoms, nes efektyviai mažina riziką susirgti šios srities ligomis, taip pat tinka anemijai gydyti, reguliuoti sutrikusią žarnyno veiklą. Dar spirulina naudinga, jei padidėjęs cholesterolio kiekis ir kaip prevencijos priemonė cholesterolio kiekiui esant normaliam, taip pat teigiamai veikia kepenų veiklą, efektyviai valo organizmą. Spirulina ypač reikšminga sutrikus mitybai – kai mityba nepakankama, netaisyklinga – nes ji gerina maisto sudėtį bei subalansuoja sutrikusius medžiagų apykaitos procesus. Toks teigiamų savybių pluoštas yra tik dalis melsvadumblio teikiamos naudos. Anot specialistų, vos du gramai spirulinos pagal biologiškai aktyvių medžiagų kiekį prilygsta visam kilogramui daržovių! Bet ne visi turi galimybių vartoti šviežią spiruliną, todėl ją pakeisti galima maisto papildu. Tiesa, renkantis maisto papildą būtina pasirinkti kokybišką.
Be to, kad naudinga dietos besilaikantiems, dar spirulina labai reikšminga ir sportuojantiems. Intensyviai sportuojant, kaip ir daug dirbant fizinį darbą, organizmas išsenka ir praranda daug jam reikalingų medžiagų. Spirulina padeda atkurti audinių ląsteles, padeda mažinti dėl fizinio krūvio atsiradusį nuovargį, efektyviai mažina raumenų skausmą. Taip pat spirulina užtikrina reikiamą hemoglobino kiekį.
Dėl tokio ilgo privalumų ir teikiamos naudos sąrašo nenuostabu, kad spirulina skiriama asmenims, kurie ilgai sirgo, kurie jaučiasi išsekę.
Skeptikai gali teigti, kad maisto papildai nėra naudingi ir pan., bet spirulinos nauda nėra naujas atradimas, tai – ne mitas. Jau senais laikais spiruliną žmonės džiovindavo ir paskui vartodavo. Net tyrimai atskleidžia, jog tose vietovėse, kur auga meslvadumbliai, vietinių gyvenimo trukmė yra ilgesnė, o sveikata stipresnė.
Taigi, jei laikotės dietos, sportuojate, dirbate sunkų fizinį ar protinį darbą, jei tiesiog juntate nuolatinį – lėtinį – nuovargį, kurį laiką pavartokite Spirulina maisto papildų ir pastebėkite, kaip pasikeis Jūsų savijauta, tapsite gerokai energingesni, jausitės kur kas sveikesni, darbingesni, nepervargę ir žvalesni.
Komentuoti