fbpx
Simptomai

Gripo simptomai ir kaip užkirsti kelia gripui

Gripo simptomai
Dažniausi gripo simptomai gali būti maišomi su kitoms ligoms būdingais simptomais.

Gripas, arba influenza, yra virusinė liga, kuri dažniausiai pasireiškia žiemos ir ankstyvo pavasario metu. Gripas yra užkrečiama liga, todėl labai svarbu imtis prevencinių priemonių, kad išvengtumėte užsikrėtimo. Gripo simptomai gali būti panašūs į kitų ligų simptomus, todėl rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė.

Gripo simptomai

Gripo simptomai gali pasireikšti staiga ir dažniausiai būna labai intensyvūs. Pagrindiniai gripo simptomai yra:

  • Staigus karščiavimas: gripo metu kūno temperatūra gali pakilti iki aukštų verčių (dažnai virš 38°C). Karščiavimas gali trukti kelias dienas, o kartais net ilgiau.
  • Gerklės skausmas: gripo metu dažnai jaučiamas gerklės skausmas, kuris gali būti sunkus ir deginantis.
  • Galvos skausmas: gripo metu dažnai jaučiamas stiprus galvos skausmas, ypač aplink kaktą ir skilvelius.
  • Silpnumas ir nuovargis: gripo metu dažnai jaučiamas didelis silpnumas ir nuovargis. Jūs galite jaustis labai pavargę ir neturėti jėgų net paprasčiausioms dienos užduotims atlikti.
  • Sausas kosulys: gripo metu dažnai pasireiškia sausas kosulys, kuris gali trukti kelias dienas. Kosulys gali būti sunkus ir deginantis.
  • Įvairūs kūno skausmai, ypač raumenų skausmai: gripo metu dažnai pasireiškia skausmai raumenyse ir sąnariuose. Šie skausmai gali būti labai intensyvūs ir trukti kelias dienas.
  • Nosies užgulimas ir čiaudulys: gripo metu dažnai pasireiškia nosies užgulimas ir čiaudulys. Šie simptomai gali trukti kelias dienas ir būti labai nemalonūs.

Vaistai nuo gripo

Gripo gydymas dažniausiai apima simptomų palengvinimo priemones, pavyzdžiui, vaistus nuo karščiavimo, skausmą malšinančius vaistus, nosies lašus ir kt. Taip pat svarbu gerti daug skysčių, kad būtų išvengta dehidratacijos. Rekomenduojama vengti lankytis viešose vietose, kol simptomai nesumažėja, kad būtų išvengta užsikrėtimo kitų žmonių.

Jei gripo simptomai yra labai sunkūs arba jei turite širdies ir kraujagyslių ligų, astmos arba kitų lėtinių ligų, rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Gydytojas gali paskirti antivirusinius vaistus, kurie padės greičiau išgyti gripą.

Gripo prevencija yra labai svarbi, nes ši liga gali sukelti rimtų komplikacijų, pavyzdžiui, pneumoniją, meningitą ir kt. Norint išvengti užsikrėtimo gripu, rekomenduojama vakcinuotis ir laikytis higienos taisyklių, pavyzdžiui, dažnai plauti rankas ir vengti glostymo kitų žmonių. Taip pat svarbu vengti lankytis viešose vietose, ypač gripo sezono metu, kad būtų sumažintas tikimybė užsikrėsti.