Žolelių papildai ir erekcijos disfunkcija
Jei susiduriate su erekcijos (potencijos) problema, greičiausiai svarstote nemažai gydymo būdų. Rinkoje nestokojama įvairių vaistažolių papildų, galbūt bandote gelbėtis ir žolelių arbatomis. Bet nors žolelės atrodo tokia nekalta priemonė – atsargiai! Papildų rinkoje yra nemažai priemonių, kurios žada spartų erekcijos disfunkcijos gydymą, bet verta labai atsakingai rinktis, ką vartoti.
Vienas populiariausių papildų, parduodamų siekiant padėti kovoti su erekcijos disfunkcijos problema, yra L-argininas. Jis natūraliai randamas mėsoje, paukštienoje bei žuvyje. Bet su maistu gaunamų kiekių paprastai nepakanka, todėl verta rinktis kokybiškus papildus.
Kas yra L-argininas?
L-argininas yra aminorūgštis, padedanti gaminti baltymus bei labai reikšminga azoto oksido gamybai organizme. Savo ruožtu azoto oksidas yra nepaprastai svarbus gerai erekcijos funkcijai, nes teigiamai veikia kraujagysles, jomis teka geriau deguonimi aprūpintas kraujas. O kraujotaka, ne paslaptis, daro didžiulę įtaką erekcijai.
L-arginino efektyvumas
L-argininas buvo išsamiai tiriamas kaip galimas erekcijos disfunkcijos ir daugelio kitų ligų gydymo būdas. Vienoje klinikoje atlikto tyrimo rezultatai leidžia teigti, jog papildas, saugus vartoti ir gerai toleruojamas daugumos vyrų, teigiamai veikia erekciją, gali padėti siekiant mažinti erekcijos disfunkciją, bet nėra vaistas (Šaltinis). Tačiau L-argininas gali būti derinamas su kitais papildais, siekiant didžiausio efekto. Štai ką atskleidė minimas tyrimas:
L-argininas ir johimbinas
Johimbinas yra patvirtinta priemonė erekcijos disfunkcijai gydyti. Dar 2010 metais atliktas tyrimas, kurio metu buvo tiriamas L-arginino ir johimbino derinio poveikis, atskleidė, jog gydymas duoda daug vilčių. Bet taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad šis derinys tinka lengvai ir vidutinio sunkumo erekcijos disfunkcijai gydyti.
L-argininas ir piknogenolis
Vieno tyrimo metu nustatyta, jog L-arginino ir piknogenolio papildai daugeliui erekcijos disfunkciją turinčių vyrų, kurių amžius yra nuo 25 iki 45 metų, padėjo pasiekti normalią erekciją. Negana to, gydymas nesukėlė šalutinio poveikio.
Piknogenolis yra antioksidantas, gaunamas iš pajūrio pušų žievių (dažnai ekstrakto forma). Atlikti klinikiniai tyrimai leidžia teigti, jog piknogenolis efektyviai plečia arterines kraujagysles ir padeda L-argininui virsti azoto oksidu. Tad gerėja kraujo apytaka, kas svarbu lytinei funkcijai.
L-arginino ir piknogenolio tandemas labai gerai vertinamas erekcijos disfunkcijos gydymo kontekste.
Šalutinis poveikis
Kaip ir bet kuris vaistas ar maisto papildas, L-argininas irgi gali turėti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, galima padidėjusi kraujavimo rizika, netinkamas kalio disbalansas organizme, cukraus kiekio kraujyje pokyčiai, sumažėjęs kraujospūdis.
Vartoti L-argininą reikėtų atsargiai, jei drauge vartojate receptinius vaistus erekcijos disfunkcijai gydyti, pavyzdžiui, Viagrą. Kaip minėjome, L-argininas gali mažinti kraujospūdį, tad jeigu Jus ir taip vargina mažesnis nei įprastas kraujo spaudimas arba vartojate kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, L-arginino geriau atsisakykite arba pasikonsultuokite dėl jo vartojimo su savo gydytoju.
Kada verta pasitarti su gydytoju?
Jei patiriate erekcijos disfunkciją, pirmiausia turėtumėte pasitarti su savo gydytoju ir neužsiimti savigyda. Daugeliu atvejų šios problemos priežastis būna medicininė, neretai ją suponuoja ir kiti aspektai, pavyzdžiui, stresas. Priežastį būtina identifikuoti, nes ji lemia gydymo eigą ir priemones.
Prieš vartodami vaistus ar papildus apgalvokite ir kitas priemones, kurių galite imtis namų sąlygomis ir kurių dauguma gali ne tik padėti gerinti lytinę funkciją, bet ir yra naudingos bendrai sveikatai. Tokios priemonės galėtų būti svorio metimas, jei turite antsvorio, reguliari mankšta, sveikas gyvenimo būdas, subalansuota, visavertė mityba. Rūkantiems patartina atsisakyti šio žalingo įpročio, nes rūkymas kenkia kraujagyslėms, o kraujotaka erekcijos disfunkcijos kontekste yra labai svarbi – tai jau aptarėme.
Taip pat erekcijos disfunkcija gydoma receptiniais vaistais, kuriuos vartoja daug šią problemą turinčių vyrų. Šie vaistai turi nedaug šalutinių poveikių (jei išvis turi). Apie erekcijos disfunkciją pasikalbėkite su savo gydytoju ar urologu, kad būtų nustatyta problemos priežastis ir paskirtas tikslingas gydymas.
[…] manymu, gaunant reikiamą kiekį vitamino B12 sumažėja homocisteino – aminorūgšties, esančios kraujyje, kiekis. O padidėjęs homocisteino lygis buvo susijęs su padidėjusia […]