fbpx
Sveikata A-Ž

Česnakas – sveikų plaukų paslaptis

Česnakas
Česnakas yra naudingas ne tik mūsų imuninės sistemos veiklai, virškinimo sistemai, bet ir plaukams. Česnakas gali padėti turėti stiprius ir gražius plaukus.

Česnakas – populiari prieskoninė daržovė, tačiau ar žinote, kad jis yra daug vertingesnis ir gali ne tik pagardinti patiekalus? Valgant česnaką organizmas gauna naudingų medžiagų, kurios padeda kovoti su peršalimu, sumažinti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį, gali sumažinti demensijos riziką.

Česnakuose yra sieros junginių – tyrimuose įrodyta, kad jie turi naudos sveikatai, o juose esantys antioksidantai gali apsaugoti odą nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio. Apie visa tai galbūt jau esate girdėję, tačiau ar žinote, kad česnakai yra labai naudingi ir plaukams?

Ar česnakas tinka plaukams?

Česnakus tikrai verta įtraukti į savo mitybą, nes jie turi savybių, kurios gali paskatinti plaukų augimą. Ir nors šioje srityje dar reikia atlikti išsamesnius tyrimus, štai keli argumentai, kurie tikrai įtikina:

  • Termiškai neapdorotuose česnakuose gausu vitaminų ir mineralų: vitaminų B6, C, mangano, seleno – visi jie labai naudingi plaukams;
  • Natūralios česnako antimikrobinės ir priešgrybelinės savybės taip pat gali būti naudingos plaukams, nes padeda išvengti bakterijų ir mikrobų bei apsaugoti nuo jų neigiamo poveikio galvos odą.

2016 metais atliktas tyrimas parodė, kad česnakai apsaugo keratinocitus nuo neigiamo UV spindulių poveikio. Keratinocitai yra odos ląstelės, gaminančios keratiną. Šios ląstelės yra išoriniame odos sluoksnyje, įskaitant galvos odą, ir plaukų folikuluose. 2007 m. paskelbtame tyrime buvo teigiama, sergantys alopecija tepė česnako gelį nuo nuplikusių galvos odos vietų ir tai galima padėjo pagerinti plaukų ataugimą. Ateityje planuojama atlikti daugiau išsamesnių tyrimų šia tema.

Cheminiai nudegimai

Naudojant česnaką reikėtų elgtis atsargiai – jis kaip ir kitos natūralios priemonės, gali sukelti ir žalos. Tai itin aktualu tiems, kas turi jautrią odą. Užteptas ant odos, česnakas gali nudeginti. Yra dokumentuota net ir gana rimtų odos nudeginimo atvejų, kai česnakai naudoti kaip naminės gydomosios priemonės.

Tačiau ši rizika neapsiriboja tik šviežiu česnaku. Produktai, kurių sudėtyje yra česnako, pavyzdžiui, eteriniai aliejai, taip pat gali dirginti odą ir akis. Dėl to prieš pradėdami naudoti česnako produktus, pasitarkite su gydytoju.

Česnakinė plaukų kaukė

Galima rasti kelių rūšių priemones plaukams su česnaku. Svarbu paminėti, kad česnakinis aliejus kepimui ir česnakų eterinis aliejus yra du skirtingi produktai. Pastarasis yra labai koncentruotas, jo sudėtyje dažnai yra alkoholio – šis aliejus tarsi užrakina savyje naudingąsias česnakų savybes.

Atminkite, kad česnakuose esantys sieros junginiai, naudojant bet kokį česnako aliejų, gali labai dirginti jūsų odą ir akis. Tačiau galite pasigaminti česnakinio plaukų kondicionieriaus – ingredientus jam rasite savo virtuvėje. Norint sumažinti sudirgimų riziką, svarbu sumažinti česnako koncentraciją, todėl galite panaudoti kokosų ar alyvuogių aliejų – abu šie produktai yra naudingi plaukams.

Česnakinio plaukų kondicionieriaus receptas

Reikės: 8 skiltelės šviežio česnako, 2 valg. š. Pasirinkto aliejaus kiekvienai skiltelei.

Gamyba: česnako skilteles nulupkite ir perspauskite šakute ar trintuvu. Įkaitinkite aliejų keptuvėje ant silpnos ugnies ir sudėkite česnaką, kai aliejus bus šiltas (ne karštas!). Pakaitinkite, kol pasklis česnako aromatas, tačiau neleiskite aliejui užvirti. Palikite mišinį atvėsti, o tada nukoškite ir išmeskite česnakus. Laikykite tamsiame stikliniame inde.

Naudojimas: švelniai įmasažuokite 2 šaukštus kondicionieriaus į galvos odą. Apvyniokite plaukus rankšluosčiu 10-15 min., o tada trinkite plaukus švelnaus poveikio šampūnu. Kartokite procedūrą 2 kartus per savaitę.

Taip pat galite pasigaminti plaukų kaukę su česnakais. Lygiomis dalimis naudokite medų, aliejų ir česnaką (jį paruoškite taip, kaip nurodyta aukščiau). Naudokite kaip ir kondicionierių.

Alternatyvos česnakui

Procedūros su česnaku gali padėti plaukams sustiprėti, todėl jas tikrai verta išbandyti. Taip pat vadovaukitės šiais patarimais, kurie yra naudingi plaukų sveikatai:

  • Stenkitės rečiau plauti plaukus, kad jie neišsausėtų;
  • Leiskite plaukams išdžiūti natūraliai, venkite naudoti plaukų džiovintuvą;
  • Ribokite plaukų formavimą karščiu, o jei jis būtinas, visada naudokite apsaugines priemones;
  • Naudokite mažiau plaukų formavimo priemonių.

Taip pat yra natūralių gydymo būdų, kurie gali padėti užsiauginti storesnius, sveikesnius plaukus arba užkirsti kelią plaukų slinkimui. Štai keletas veiksmingų priemonių:

  • Kokosų aliejus gali padėti išvengti plaukų lūžinėjimo ir padėti jiems susidoroti su aplinkos veiksniais, jis taip pat apsaugo nuo UV spindulių žalos;
  • Avokadų aliejus turi mineralų, kurie padeda užverti plauko paviršiaus pažeidimus ir apsaugo plaukus nuo lūžinėjimo, drėkina;
  • Biotino papildai gali pagerinti plaukų būklę – 2015 metais atliktas tyrimas parodė, kad biotinas gali turėti teigiamos įtakos plaukų storiui ir ilgiui.

Taip pat nepamirškite, kad svarbi subalansuota mityba, kurioje gausu vitaminų ir mineralų – tai padeda išsaugoti plaukų sveikatą ir užkirsti kelią jų slinkimui. Rūpinkitės savo plaukais ir išmėginkite česnako naudą. O jei labai nerimaujate dėl plaukų slinkimo, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju – tai gali būti tam tikrų sveikatos būklių pasekmė ar šalutinis vaistų poveikis.