fbpx
Sveikata A-Ž

Kokie vitaminai naudingi plaukams? 

Vitaminai plaukams
Reguliarus valgymas bei tinkamai subalansuota mityba naudinga ne tik bendrai sveikatai, bet ir grožiui, pavyzdžiui, plaukų išvaizdai. Kokių vitaminų reikia, kad turėtume sveikus ir tobulai atrodančius plaukus?

Sveikatai ir plaukams svarbūs vitaminai

Ne paslaptis, kad plaukams ir jų sveikai išvaizdai svarbūs yra A, C, D, E, K ir B grupės vitaminai. Kuo jie naudingi? Kokie maisto produktai padeda didinti šių vitaminų atsargas?

Vitaminas D ir plaukų augimas

Žinome, kad vitaminas D svarbus kaulams bei odai, bet pastaraisiais metais vis daugiau kalbama apie jo reikšmę ir plaukų augimui. 2012 metais viename medicinos žurnale publikuotame tyrime [1] nurodoma, jog šis vitaminas gali padėti kurti naujus folikulus – mažytes poras, kuriose gali augti nauji plaukai. Maža to, vitamino D stoka siejama su plikimu.

Vitamino D turi gauti tiek suaugusieji, tiek vaikai. Geriausiai vitaminas D gaminasi būnant saulėje. Visgi tyrimai atskleidžia, kad daug žmonių pasaulyje stokoja šio vitamino. Tai nestebina – darbas, gyvenimo ritmas ne visada leidžia mėgautis saulės spinduliais, o ir saulės ne visuose kraštuose būna pakankamai. Todėl tikslinga vitamino D gauti su maistu, pavyzdžiui, grybais, lašiša ar kita riebia žuvimi ir kt.

Vitaminas B ir plaukų augimas

kompleksas labai svarbus centrinei nervų sistemai, bet jų nauda įrodyta ir odai bei plaukams. Teigiama, jog vitaminas B12 ypač gali padėti sustiprinti nusilpusius plaukus.

Jei norite vitamino B12 daugiau gauti su maistu, vartokite žiedinių kopūstų, morkų, tamsiai žalių lapinių daržovių, kiaušinių, riešutų, avokadų. Daug šio vitamino yra mėsoje ir pieno produktuose. Jei dėl vienų ar kitų priežasčių tokių produktų į savo racioną įtraukti negalite / nenorite, tikslinga vitamino B12 vartoti papildomai.

Naudingi ir kiti B grupės vitaminai, padedantys gaminti raudonuosius kraujo kūnelius. Pastarieji, savo ruožtu, perneša deguonį ne tik galvos odai, bet ir plaukų folikulams.

Grožio industrijoje daug dėmesio skiriama vitaminui B7, vadinamam Biotinu.

Vitaminas E ir plaukų sveikata

Šis vitaminas dėl savo gebėjimo pagerinti odos ir plaukų būklę pripažintas jau seniai. Vitaminas E yra puikus antioksidantas, efektyviai saugantis nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio Jūsų galvos odai ir plaukams. Jei norite vitamino E gauti su maistu, daugiau vartokite špinatų, migdolų, kopūstų ir kt.

Prie antioksidantų priskiriamas ir vitaminas C, kuris irgi labai svarbus plaukų būklei, nes šis vitaminas reikalingas kolageno gamybai.

Kiti plaukams svarbūs vitaminai

Minėtieji vitaminai D, B ir E plaukų sveikatai ir puikiai išvaizdai yra svarbiausi, bet klinikiniai tyrimai atskleidžia, kad yra ir daugiau plaukams svarbių vitaminų, sudaromos specialios dietos, kurios apimtų visus reikiamus vitaminus – tam, kad būtų stabdomas plaukų slinkimas ir plaukai būtų sveiki.

Besirūpinantiems savo plaukų būkle rekomenduojama valgyti daugiau žalių lapinių daržovių, citrusinių vaisių, vartoti pieno ir jo produktų. Šie maisto produktai padės skatinti ląstelių regeneraciją, o pastaroji teigiamai veiks plaukų išvaizdą. Vitaminas A taip pat įvardijamas kaip labai svarbus kovojant su plaukų slinkimu, kadangi padeda drėkinti galvos odą ir užtikrinti apsaugą nuo lūžinėjimo bei sumažinti plaukų slinkimą. Svarbu tai, kad vitamino A reikia vartoti saikingai, nes per didelis jo kiekis gali turėti neigiamos įtakos plaukams.

Kaip dar galite padėti savo plaukams?

Vitaminų naudą jau aptarėme, bet plaukų sveikatai teigiamos įtakos turės ir keli gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui:

  • plaukus plaukite švelniai, mažiau naudokite plaukų želė, putų ir lako;
  • venkite streso, pasistenkite stresinėse situacijose reaguoti ramiau, greičiau nusiraminti;
  • išgerkite apie 6–8 stiklines vandens per dieną.

Pabaigai…

Rinkoje nemažai plaukų slinkimą stabdančių priemonių. Ar jos veiksmingos, ar ne – spręsti paliekame Jums. Bet plaukų sveikatai ir puikiai išvaizdai reikalingas medžiagas geriausia gauti su maistu, o jei tam tikrų vitaminų stokojama, vartokite jų papildomai.