fbpx
Kosmetika

Aliejus odai pagal odos tipą

Odos tipai

Tendencijos kosmetikos sektoriuje rodo, jog kosmetikos priemonės perkamos sąmoningai, t. y. įsiskaitant į tai, kas parašyta etiketėse, kruopščiai išanalizuojant sudėtį. Tai puiku, nes ieškome ir perkame sveikus, natūralius, kuo mažiau arba visai kenksmingų odai ingredientų turinčius produktus. Taip pat pastebima, kad auga įvairių aliejų poreikis – odai jie itin vertinti, tik svarbu, kad būtų naudojami teisingai. Pakalbėkime apie aliejų naudą odai: tiek naudojant grynus, tiek kaip ingredientą kremuose ir kitose odos priežiūros priemonėse. Dar būtina paminėti, kad ne kiekvienas aliejus gali tikti – svarbu atsižvelgti į odos tipą.

Kuo odai naudingi aliejai?

Nerafinuotas aliejus veido ir viso kūno odai – ne naujiena. Aliejai, gaunami iš augalų kauliukų, riešutų, sėklų, odai yra labai vertingi. Tiesa, itin svarbu, kad odai arba kaip kosmetikos priemonių ingredientas augalinis aliejus būtų naudojamas termiškai neapdorotas, jis turėtų būti nerafinuotas ir neapdorotas cheminiu būdu.

Kiekvienas aliejus turi jam būdingų savybių ir indikacijų, todėl aklai naudoti bet kurio aliejaus nereikėtų. Renkantis būtina atsižvelgti į konkretaus aliejaus savybes ir savo odos tipą. Jei vienas aliejus tinka sausai odai ir puikiai drėkina, tai jis nebūtinai tiks riebiai odai ir pan.

Aliejų yra daugelyje odos priežiūrai skirtų priemonių – kremų, losjonų, prausiklių ir kt. – sudėtyje. Odai aliejai naudingi tuo, kad suteikia elastingumo, puikiai drėkina, papildo odą reikiamais vitaminais, dažniausiai nekemša porų, daug aliejų turi uždegimą malšinančių medžiagų, todėl tinka naudoti jautriai, pažeistai, problemiškai odai.

Aliejus pagal odos tipą

Žinoti savo odos tipą – labai svarbu, nes tik tuomet galėsite ja rūpintis tinkamai ir užtikrinti puikią odos būklę. Koks aliejus (vienas ar esantis kosmetikos priemonėse) tinka kiekvienam odos tipui?

  • Jautrios odos savininkams naudingas bus simondsijų, nakvišų, taip pat agurklių aliejus.
  • Jei turite sausą odą, kosmetikos priemonių sudėtyje dairykitės avokadų, argano, nakvišų, sezamų aliejaus, puikiai tinka taukmedžių ar kakavos sviestas. Sausai odai idealiai tiks ir alyvuogių aliejus, ypač jei oda skilinėjanti, pavyzdžiui, pėdų srityje.
  • Jei Jūsų oda riebi, naudingas bus graikinių riešutų, simondsijų, linų sėmenų aliejus.
  • Mišrios arba normalios veido odos savininkams verta pasikliauti šaltalankių, puiklapių aliejaus nauda.
  • Brandžios odos savininkės kosmetikos priemonėse gali ieškoti erškėtuogių, sezamų, kviečių gemalų aliejaus, tiks ir šaltalankių ar puiklapių, vynuogių kauliukų aliejus.
  • Jei vargina spuogai, odą prižiūrėti reikia itin skrupulingai. Tokiai odai bus naudingas argano aliejus, taip pat erškėtuogių, saulėgrąžų, šaltalankių, linų sėmes, vynuogių kauliukų aliejus.
  • O štai kokosų, abrikosų branduolių, sezamų (netinka, jei odoje vyksta uždegiminiai procesai) ar migdolų branduolių aliejus galima traktuoti kaip universalius – jie bus naudingi visų tipų odai.

Jei nežinote, koks Jūsų odos tipas, nustatyti jį galite gana lengvai – reikia įvertinti odos šerpetojimą, blizgesį, porų dydį ir pan. Vienas retesnių tipų – normali veido oda, kuri pasižymi lygumu ir sveikai rausva spalva, yra elastinga, „nepapuošta“ spuogeliais, blizgesiu. Jei „T“ zona turi riebalinio blizgesio, o kitos veido sritys sausokos arba normalaus tipo, tai tokia oda yra laikoma mišria. Jos priežiūra yra sudėtingiausia, nes skirtingos zonos reikalauja skirtingos priežiūros. Riebia oda laikoma tokia, kurioje matomos išsiplėtusios poros, odos paviršius riebus, taip pat akivaizdus odos blizgesys. O štai sausa yra riebios odos priešingybė. Jei Jūsų oda šerpetoja, juntamas tempimas, kartais net perštėjimas, tuomet drąsiai galima teigti, kad turite sausą odą.

Įvertinę odos tipą nesunkiai parinksite geriausiai tinkančias priemones.