Kalbant apie odos priežiūrą, jos problemas dažniau yra minimi sausos odos ypatumai ir tokio odos tipo keliamas diskomfortas. Bet ar pagalvojate, kad ne ką mažiau kenčia ir riebios odos savininkai? Kasdieniai pastarųjų palydovai yra veido blizgesys, inkštirai, spuogeliai ir pan. Ar žinote, kaip teisingai prižiūrėti riebią odą ir kokių ingredientų ieškoti kosmetikos priemonių sudėtyje, jei norite, kad riebi oda keltų kuo mažiau diskomforto ar net visai sėkmingai šią problemą pažabotumėte?
Kas lemia odos riebumą?
Pirmiausia reikėtų paminėti riebalinių liaukų aktyvumo reikšmę: jei šios liaukos yra neaktyvios, tai veido oda sausėja, o jei riebalinių liaukų veiklos aktyvumas aukštas, tada, atvirkščiai, oda yra riebi. Daugiausia šių liaukų yra nosies, smakro ir kaktos zonose, todėl ir odos riebumas šiose srityse paprastai yra didžiausias. Pasitaiko, kad ypatingos priežiūros pareikalauja išskirtinai tik šios veido zonos, o visos kitos sritys nebūna riebios.
Įtakos odos riebumui gali turėti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, netinkamos odos priežiūros priemonės, stresas, prasta mityba, nėštumas, hormonų pusiausvyros nebuvimas, menopauzė ir pan.
Kaip rūpintis riebia oda?
Neretai laikomasi klaidingos pozicijos, kad riebios odos nereikia drėkinti. Svarbu žinoti, jog sausėjant odai riebalinės liaukos išskiria daugiau riebalų, todėl ir riebią odą labai svarbu drėkinti – tiek dėl puikios jos išvaizdos, tinkamos drėgmės lygio, tiek ir tam, kad riebalinės liaukos būtų mažiau aktyvios ir gamintų mažiau riebalų.
Venkite kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, mat pastarasis odą sausiną, garina drėgmę, dėl ko riebalinės liaukos ima gaminti dar daugiau riebalų.
Turint riebią odą svarbu kas vakarą kruopščiai nuvalyti makiažą, nuprausti veidą ir palepinti odą drėkinamuoju kremu. Taip pat riebią odą rekomenduojama bent kartą per savaitę nušveisti šveitikliu, pritaikytu konkrečiai tokio tipo odai.
Ne mažiau svarbu kuo mažiau odą liesti rankomis ir jokiu būdu nespaudyti spuogų!
Per dieną išgerkite ne mažiau poros litrų vandens ir pasirūpinkite tinkama mityba. Pavyzdžiui, į racioną įtraukite daugiau maisto, turinčio baltymų, taip pat vartokite daugiau riešutų, pupelių, lapinių daržovių ir vaisių. Jei turite riebią odą, atsisakykite ar iki minimumo apribokite alkoholio, šokolado, cukraus ir riebių maisto produktų vartojimą.
Jei turite riebią odą, labai svarbu parinkti tinkamas odos priežiūros priemones. Venkite riebių kremų, kurie sėkmingai kemša poras ir dar labiau didina odos riebumą.
Kokių ingredientų ieškoti kosmetikos priemonėse, jei Jūsų oda yra riebi?
Jei manote, kad riebiai odai nereikėtų naudoti aliejų ar kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje aliejų yra, tai esate ir teisūs, ir klystate. Ne visi aliejai odai suteikia riebumo – yra tokių, kurie idealiai tinka būtent riebiai odai. Kokie?
Vynuogių kauliukų aliejus, pasižymintis priešuždegiminėmis savybėmis, turintis A ir E vitaminų, išlaikantis natūralią odos drėgmę. Šis aliejus labai sparčiai ir puikiai susigeria, todėl ant odos nelieka riebaus sluoksnio. Viena geriausių jo savybių riebios odos savininkams – šis aliejus reguliuoja odos riebalų balansą.
Odos priežiūros priemonių sudėtyje verta pasižvalgyti ir erškėtuogių aliejaus, tinkančio visų tipų, tarp jų ir riebaus, veido odai. Aliejus nepalieka riebumo ant odos, turi vitamino A, teigiamai veikia odos riebalų balansą, drėkina. Negana to, šis atkuria pažeistą odą.
Jei odos priežiūros priemonių sudėtyje rasite pelargonijų aliejaus, turite žinoti, jog pastarasis turi teigiamos įtakos riebalų gamybos kontrolei, jis puikiai tinka probleminei, spuogų, aknės pažeistai odai.
Odos riebalų pusiausvyrą labai gerai balansuoja ir jojobos aliejus, todėl kosmetikos priemonės su šiuo aliejumi labai tinka riebiai odai. Taip pat šis aliejus drėkina, minkština, tinka sudirgusiai odai.
Taip pat puikiai tiks priemonės, turinčios kuo daugiau linolo rūgšties, pavyzdžiui, levandų, kanapių ir kt. aliejai.
Tai tik keli aliejai, kurie labai vertingi riebiai odai ir puikiai tinka šio tipo odos priežiūrai. Jų tikrai rasite natūraliose, kokybiškose odos priežiūros priemonėse: kremuose, losjonuose, prausikliuose ir kt.