Ruduo ir žiema daugelio veido odai pažeria problemų, kurių pagrindinės – odos šerpetojimas ir paraudimas. Kodėl taip yra? Odą neigiamai veikia vėjas, šaltis, ją sausina patalpose veikiantys kondicionieriai, kiti šildymo įrenginiai ir pan. Šerpetojanti oda – anoks malonumas, pasižymintis tokiu diskomfortu kaip tempimo jausmas, niežėjimas, jautrumas. Todėl svarbu tinkamai oda pasirūpinti ir rinktis tikslingas kosmetikos priemones, kurios odą drėkintų, o ne sausintų.
Kas lemia odos šerpetojimą žiemą?
Žiemą odos sausumą ir šerpetojimą daugiausia lemia jau minėti veiksniai – vėjas, šaltis, šiluma patalpose. Taip pat odai neigiamos įtakos turi ir karštas vanduo, kadangi jis odą sausina. Minėti veiksniai – išorės poveikis. Be jų, įtakos odos sausumui gali turėti ir kiti – vidiniai – aspektai, pavyzdžiui, tam tikri vaistai (šaltuoju metų laiku vaistus tenka vartoti dažniau), mityba, kuri dažnai irgi pakinta šaltuoju metų laiku. Žiemą daugelis kur kas mažiau laiko praleidžia gryname ore, o deguonis odai ne mažiau reikšmingas nei pačiam žmogui.
Esminė odos priežiūros taisyklė žiemą
Žiemą itin svarbu tinkamai odą drėkinti. Šerpetojanti oda neabejotinai yra sausa, todėl tinkamas drėkinimas labai reikšmingas. Negana to, jis naudingas ir jautriai, sudirgusiai odai, kokia ir būna tada, kai šerpetoja. Taigi, Jūsų kosmetinėje rudens ir žiemos laikotarpiais būtinai turėtų atsidurti drėkinamasis kremas veidui. Tokio kremo pagrindas – vanduo, tad šio tipo kremas efektyviai didina vandens kiekį epidermyje, neleisdamas odai sausėti.
Tiesa, reikia žinoti tai, jog šaltuoju metų laiku einant į lauką drėkinamojo kremo teptis nerekomenduojama. Pasitepus kremu palaukite kol jis pilnai įsigers prieš išeinant į šaltį.
Kokių ingredientų ieškoti kosmetikos priemonėse?
Veido odos priežiūros priemonių pasirinkimas labai platus. Kaip rinktis? Reikėtų skaityti priemonių sudėtį. Žinome, kaip svarbu odą drėkinti, koks būtinas drėkinamasis kremas. Bet skirtingų gamintojų drėkinamųjų kremų sudėtis skirsis. Taigi, kokių ingredientų reikėtų žvalgytis po žodžio „sudėtis“?
Svarbu, kad drėkinamasis kremas savo sudėtyje turėtų glicerino, hialurono rūgšties – šios medžiagos pasižymi gebėjimu išlaikyti drėgmę, taip pat kremo sudėtyje turi būti aliejų, kurie neleidžia vandeniui iš odos išgaruoti, jį sulaiko.
Paminėkime kelias medžiagas konkrečiai. Pavyzdžiui, hialurono rūgštis, kalbant apie odos drėkinimą, yra nepamainoma. Ji puikiai sugeria drėgmę, viena hialurono rūgšties molekulė išlaiko net iki 500 molekulių vandens.
Saulėgrąžų sėklų aliejus – svarbus gerai odos būklei ir drėkinimui, šis aliejus puikiai regeneruoja odą, ją ramina, todėl labai tinka sudirgusiai odai, kokia ir būna dažnu atveju šerpetojant.
Abrikosų branduolių aliejus turi daug vitamino A, kuris efektyviai saugo odą nuo išsausėjimo, šerpetojimo, sulaiko drėgmę. Šis aliejus naudingas ir esant uždegiminiams odos procesams. Puiku tai, kad abrikosų branduolių aliejus yra universalus, t. y. tinka bet kokio amžiaus žmonėms.
Taukmedžių sviestas – dar vienas labai geras ingredientas kosmetikos priemonėse, padedantis užkirsti kelią odos šerpetojimui arba kovoti su šia problema, jai jau pasireiškus. Jis nekemša porų, puikiai maitina, ramina ir drėkina odą. Taukmedžių sviestas savyje turi daug E ir A vitaminų.
Europinių alyvmedžių aliejus – šio ingrediento taip pat verta žvalgytis odos priežiūrai skirtų priemonių sudėtyje. Šis apliejus traktuojamas kaip vienas vertingiausių, jis turtingas mineralų, vitaminų, todėl efektyviai minkština odą ir balansuoja vidinių jos sluoksnių drėkinimą, pasižymi apsauga nuo išorės poveikio. Alyvmedžių aliejus bus puikus pasirinkimas jautrios odos priežiūrai, kadangi jis labai švelnus ir nealergizuojantis.
Moliūgų sėklų aliejus – dar vienas aliejų kategorijoje, kuris odai itin vertingas. Jam tenka nuopelnai už ląstelių atsinaujinimo skatinimą, elastingumą, drėkinimą bei odos minkštinimą.
Tai keli ingredientai, kurie bus labai naudingi Jūsų odai šaltuoju metų laiku ir kurių verta ieškoti veido priežiūros priemonių sudėtyje.