fbpx
Sveikata A-Ž

10 kūno siunčiamų signalų, kad trūksta vitaminų

Vitaminų trūkumas
Jūsų kūnas siunčia daug signalų ir suteikia reikšmingos informacijos apie tai, kas vyksta Jūsų organizme, apie tai, ko Jūs nematote. Todėl labai svarbu nenumoti ranka į simptomus, atkreipti dėmesį į tuos, kurie neretai užslėpti.

Nemažai kūno siunčiamų signalų išduoda, kokių svarbių medžiagų trūksta Jūsų organizmui, kad jaustumėtės puikiai. Kokie tai signalai?

Pleiskanojanti galvos oda

Šis signalas išduoda galimą riebalų rūgščių stoką. Jei pastebite, kad pasikasius galvą ant drabužių pabyra pleiskanos, neabejotinai, turite susirūpinti dėl pleiskanojančios galvos odos. Žinoma, kartais tai yra galvos odos problema, o kartais – simptomas, rodantis, kad Jūsų mityboje trūksta sveikų riebalų rūgščių. Pavyzdžiui, tokios riebalų rūgštys kaip omega3 yra itin vertingos, todėl į racioną būtina įtraukti žuvies patiekalus bent porą kartų per savaitę. Norėdami gauti kitų sveikų riebalų rūgščių turėtumėte vartoti riešutų, avokadų, taip pat alyvuogių aliejaus.

Ploni, lūžinėjantys plaukai

Dažniausiai šis kūno siunčiamas signalas reiškia B grupės vitaminų stoką. Tikriausiai esate girdėję, koks svarbus plaukams yra biotinas. Tai ne mitas. Bet plaukų lūžinėjimui, plonumui ir silpnumui įtakos gali turėti ir, pavyzdžiui, mažas folio rūgšties kiekis organizme. Susidūrusiems su šia problema rekomenduojama vartoti daugiau grūdinių kultūrų – puikus pasirinkimas bus ryžiai. Jei esate nusprendę dėl vienų ar kitų priežasčių atsisakyti angliavandenių, tai galite rinktis špinatus, šparagus.

Plaukų žilimas

Jei pastaruoju metu pastebėjote, kad nemažai Jūsų plaukų tapo sidabro spalvos, t. y. pražilo, galima vario stoka, sutrikęs vario įsisavinimas. Variui tenka reikšmingas vaidmuo melanino, atsakingo už plaukų spalvą, gamybos procese. Todėl jei esate jauni, giminėje nėra ankstyvo žilimo pavyzdžių, tuomet verta susirūpinti ir atkreipti dėmesį būtent į vario įsisavinimą, jo lygį Jūsų organizme. Puikus vario šaltinis – grybai, austrės, moliuskai, saulėgrąžos, riešutai ir kt.

Įtrūkimai ir opos burnoje

Viena iš priežasčių, kodėl burnos ertmėje atsiranda opų ir įtrūkimų, įtrūksta lūpų kapučiai, gali būti vitamino B12 stoka. Norėdami, kad organizmas gautų daugiau šio vitamino, į savo racioną turite įtraukti liesos mėsos, pavyzdžiui, paukštienos, kiaušinių, taip pat raudonos mėsos.

Spuogeliai ant rankų

Spuogeliai, rausvi gumbeliai ant rankų, neretai pavadinami „žąsies oda“ – dažniausiai šitaip organizmas praneša apie cinko ir vitamino A trūkumą. Jei gydydami šią problemą kaip odos ligą nepasiekiate norimų rezultatų, atkreipkite dėmesį į savo mitybą – dažnai šie spuogeliai signalizuoja apie vitamino A ir cinko stoką organizme. Šios medžiagos labai reikšmingos odos būklei, žaizdų gijimui. Puikus cinko šaltinis yra paukštiena, moliūgų sėklos, jūros gėrybės. Vitamino A gausite vartodami saldžiųjų bulvių, kepenėlių, kiaušinių, pieno, tamsiai žalių lapinių daržovių bei geltonų ir oranžinių vaisių bei daržovių.

Nelygūs nagai

Šis simptomas gali pranešti apie nepakankamą skrandžio rūgščių kiekį. Nors dažnai kalbame apie skrandžio rūgščių padidėjimą, sukeliantį diskomfortą, bet šių rūgščių taip pat gali būti ir per mažai. Tokiu atveju su maistu gaunamos maistinės medžiagos netinkamai suskaidomos organizme ir neabsorbuojami reikalingi vitaminai bei mineralai. Per mažas skrandžio rūgščių kiekis gali būti dėl netinkamo vaistų nuo rėmens vartojimo.

Nuovargis

Jei pakankamai miegate ir išlaikote tinkamą darbo ir poilsio balansą, bet vis vien juntate nuolatinį nuovargį, tuomet, tikėtina, vitamino D kiekis Jūsų organizme itin sumažėjęs. Šio vitamino atsargoms papildyti puikiai tinka kokybiški maisto papildai, taip pat rekomenduojama daugiau laiko praleisti gryname ore, ypač, kai šviečia saulė. Tikslinga vartoti daugiau pieno produktų, žuvies, kiaušinių trynių, ikrų, ultravioletinėje šviesoje auginamų grybų. Papildomai gaudami vitamino D netruksite pastebėti, kad turite gerokai daugiau energijos, nuovargis nebekamuoja, darbingumas padidėjęs, esate žvalus.

Mėlynės ant kojų

Jei ant kojų net nuo menko sumušimo atsiranda nemažos mėlynės, greičiausiai organizme trūksta vitamino C. Šis vitaminas labai svarbus kolageno, glaudžiai susijusio su kraujagyslių būkle, gamybai. Dažni sumušimai, išryškėjusios mėlynės gali būti susilpnėjusių kapiliarų ženklas. Jei norite gauti daugiau vitamino C, į savo racioną įtraukite braškių, mangų, brokolių, kopūstų, galite papildomai vartoti kokybiškų maisto papildų.

Blauzdos raumenų mėšlungis

Blauzdos raumenų mėšlungis dažniausiai įspėja apie magnio arba kalcio, o gal ir vieno, ir kito trūkumą. Magnis yra elektrolitas, drauge su kalciu atliekantis itin reikšmingą vaidmenį mažinant raumenų susitraukimus. Kalcio ir magnio atsargoms papildyti puikiai tiks kokybiški papildai, taip pat būtina šių mikroelementų gauti ir su maistu, tad valgykite daugiau bananų, mangų, moliūgų sėklų, pieno ir jo produktų.

Vidurių užkietėjimas

Jei dažnai vargina užkietėję viduriai, tikėtina, kad Jums trūksta magnio ir maistinių skaidulų. Magnio maisto papildai ir magnio turintis maistas, pavyzdžiui, žalios lapinės daržovės, riešutai, žuvis, pupelės, avokadai, bananai ir kt., padės sėkmingai kovoti su vidurių užkietėjimo problema. Taip pat magnis organizmui itin naudingas ir dėl kitų priežasčių. Negana to, į racioną būtinai įtraukite maistinių skaidulų – vartokite daugiau brokolių, obuolių, lęšių, kriaušių, apelsinų, aviečių, razinų ir kt.

Neignoruokite kūno Jums siunčiamų, kartais, regis, visai „nekaltų“, signalų ir laiku bei tinkamai pasirūpinkite savo sveikata.

Komentuoti

Komentuoti