fbpx
Sveikata A-Ž

Žuvų taukai padidina raumenų kiekį ir sumažina kūno riebalų kiekį

Žuvų taukai - riebalai
Sportininkai vis daugiau sužino apie tyrimais gautus duomenis, kurie rekomenduoja žuvų taukų papildus sveikatai stiprinti, atsigavimui po krūvių pagreitinti, geresniems sportiniams rezultatams pasiekti.

Naujas tyrimas, paskelbtas Tarptautinės sporto
bendruomenės mitybos žurnale
, tyrė žuvų taukų papildų vartojimo poveikį medžiagų apykaitai, kūno sandarai ir rytinei Kortizolio koncentracijai seilėse.

Tyrėjai įvertino 44 asmenis, akluoju būdu suskirstytus į dvi grupes. Testinė grupė vartojo 4 g per dieną Daržinio dygmino aliejaus, o kontrolinė grupė vartojo 4 g per dieną žuvų taukų papildo (1,600 mg per dieną Eikosapentenojinės rūgšties ir 800 mg per dieną Dokosaheksanojinės rūgšties). Tiriamieji asmenys vartojo po dvi kapsules ryte per pusryčius ir dvi kapsules vakarienės metu šešias savaites.

Buvo ištirta, kad tiriamiesiems pavartojus žuvų taukų papildus vos 6 savaites, žymiai padidėjo jų raumenų masės kiekis ir sumažėjo riebalų masės kiekis. Taip pat buvo pastebėtas sumažėjęs Kortizolio kiekis seilėse. Tyrėjai mano, kad šis Kortizolio kiekio seilėse sumažėjimas, tiriamiesiems pavartojus žuvų taukų papildus yra sietinas su sumažėjusiu riebalų masės kiekiu.

Tyrėjai tvirtina, kad vis dar reikia daugiau tyrimų, su didesniu tiriamųjų skaičiumi, kad būtų galima nustatyti trumpalaikį ir ilgalaikį žuvų taukų poveikį žmogaus kūnui.

Komentuoti

Komentuoti