fbpx
Sveikata A-Ž

Mankšta ir riebalai nėštumo metu teigiamai veikia kūdikį

Mankšta nėštumo metu
Daug ginčijamasi dėl to, ką daryti ir ko nedaryti nėštumo metu. Kuo daugiau sužinome apie nėštumą, tuo aiškesnis mums yra tam tikro elgesio iki gimdymo poveikis. Tai tikrai skatina viską gerai apgalvoti.

Nors kai kurie gydytojai perspėja, kad sportuoti nėštumo metu negalima, vieno neseniai atlikto tyrimo pranešime, išspausdintame Amerikos eksperimentinės biologijos asociacijų federacijos žurnale, teigiama, kad pelėms, kurios turėjo Alzhaimerio geną, buvo pastebima mažiau ir mažesnių amiloidinių darinių smegenyse, kai jų motinos reguliariai mankštinosi nėštumo metu. Šie amiloidiniai dariniai yra tiesiogiai siejami su Alzhaimerio liga.

Toms pačioms pelėms taip pat geriau vystėsi kraujagyslių tinklas, pastebėta mažiau uždegiminių procesų ir deguonies streso. Deguonies stresas, arba pusiausvyros tarp kūno gaminamo deguonies ir jo gebėjimo jį perdirbti, gali būti siejamas su daugeliuneurodegeneratyvinių ligų, įskaitant Parkinsono ir Alzhaimerio.

Trumpai tariant, pelės, kurių motinos reguliariai mankštinosi, turėjo daug mažiau neurodegeneratyvinių ligų indikatorių nei pelės, kurių mamos nesportavo. Remdamiesi šia informacija, mokslininkai teigia, kad mamų mankštinimasis gali turėti ilgalaikės naudos kūdikiams.

Panašiai, kalbant apie maitinimąsi, tyrimas, išspausdintas Fiziologijos žurnale, demonstruoja, kad mamai vartojančiai
polinesočiuosius riebalus, išlieka ilgalaikis poveikis vaiko virškinimo sistemai ir sumažina tikimybę išsivystyti vaiko alergijoms.

Vieni geriausių polinesočiųjų riebalų šaltiniai yra riešutai, sėklos ir žuvis. Yra žinoma, kad jie mažina širdies ligų riziką ir yra naudingi smegenims. Šiame tyrime, tam tikri riebalai, žinomi kaip n-3PUFA , sukėlė kūdikių žarnų laidumo padidėjimą. Žarnų laidumas yra svarbu, nes jis leidžia bakterijoms ir medžiagoms prasiskverbti pro žarnų sieneles daug lengviau, o ne įstrigti virškinimo sistemoje ilgesnį laiką.  Kai tik medžagos patenka iš žarnų į kraujotaką, kūdikio imuninė sistema gali iškart reaguoti tinkamai.

Tyrimas parodė, kad kai motinos vartojo polinesočiuosius riebalus nėštumo metu, jos gimdė kūdikius su sveikesnėmis žarnomis ir mažesne alergijų tikimybe. Tinkamus polinesočiuosius riebalus galima gauti vartojant žuvų taukus arba lazdyno riešutų aliejų.

Kol gydytojai ir pacientai toliau ginčijasi, kokie dalykai yra “tinkami” nėštumo metu, šie du nauji tyrimai leidžia tikėti, kad mankštinimosi ir gerųjų riebalų vartojimo teigiamas poveikis yra ilgalaikis.