fbpx
Sveikata A-Ž

Norite tapti stiprūs ir liekni? Vartokite žuvų taukus

Žuvų taukai lieknėti

Šiandien stebėjau nuostabią istoriją apie trimetį vardu Liamas Hoekstra. Jis yra vadinamas “stipriausiu pasaulio vaiku”. Liamas turi daug raumenų masės ir gali atlikti tai, ko nei vienas trimetis ar net dvigubai už jį vyresnis negali. Liamo būsena yra retos genetinės būklės, vadinamos su miostatinu susijusa raumenų hipertrofija, rezultatas. Jo kūno riebalų masė yra itin sumažėjusi ir jis turi 40% daugiau raumenų, nei įprastas jo amžiaus vaikas. Jis gali daryti prisitraukimus, jis bėgiojo laiptais būdamas vienerių metų amžiaus, jo pilvo presas yra toks, kokio norėtų dauguma vaikinų, kilnojančių svarmenis.

Trejų metų Liamas yra toks, kokiu norėtų būti daug vyresni vaikinai, ir, atrodo, kad jo kūno struktūra tik gerės. Jis turi tai, ko visiems norisi – raumenų masės – o jam tik treji! Stebėdamas Liamą aš pradėjau galvoti, kaip visi kiti galėtume pasiekti tokios raumenų masės saugiu ir natūraliu būdu, jei nesame apdovanoti nuostabia Liamo genetika? Atsakymas, manau, gali būti rastas žuvų taukuose.

Mano tėvas, mano broils, mano vyrai bičiuliai ir net kai kurie bendradarbiai metų metus kalba apie formos įgavimą, raumenų masės auginimą. Jie netrokšta “prisipumpuoti” kaip Švarcnegeris jaunystėje, juos nebūtinai turi pastebėti visas pasaulis, ir jie ne itin nori praleisti daug laiko treniruoklių salėje, kad pasiektų trokštamų rezultatų. Daugelis mano pažįstamų moterų, įskaitant mane, nenori kilnoti svarmenis, nes bijo prarasti moteriškas formas. Mes visi norime puikiai atrodyti apsirengę maudymosi kostiumus, bet ar gi nėra lengvesnio būdo tai padaryti, nei valandų valandos, praleistos treniruoklių salėje? Kaip daugelis “Greito ir lengvo pasitenkinimo kartos” atstovų, ar turime kitą pasirinkimą? Nėra lengva sportuoti su svarmenimis; nėra lengva išlaikyti geras kūno formas; ir žinoma nėra lengva turėti beformį kūną, todėl jei yra lengvesnis būdas pasiekti tai, ko nori, aš klausausi įtempęs ausis.

Pasirodė puikių tyrimų apie tai, kaip žuvų taukai gali padėti užsiauginti raumenų masės nededant itin daug pastangų. Nesupraskite manęs klaidingai, mes vis vien turime sportuoti, bet kai kurie tyrimai rodo ir fitneso ekspertai pritaria, kad vartojant žuvų taukų papildus galime sulaukti rezultatų daug greičiau.

Taigi leiskite pasidalinti su jumis moksliniais faktais. Jei jūs esate panašūs į mane, šita dalis gali atrodyti perpildyta terminais, bet patikėkite, tai svarbu (prižadu).

Dr. Mauro Di Pasquala, pasaulyje garsus mitybos ir sporto medicinos ekspertas, tvirtina, kad gali būti ryšys tarp žuvų taukų ir raumenų sveikatos. Jis sako, kad Omega-3 riebiosios rūgštys žuvų taukuose yra ypač naudingos, nes šios būtinos riebiosios rūgštys sumažina ar net sutrukdo atsirasti raumenų proteolizei, kas yra raumenų proteino irimas. Proteinai yra „gyvybės plytos“; kūnas naudoja proteiną, kad galėtų atstatyti raumenų ar organų audinius. Proteinas yra VIENINTELĖ makromaistinė medžiaga, kuri augina ir palaiko raumenis, todėl yra ypač svarbu jį kasdien vartoti sportininkams ir tiems, kurie stengiasi auginti raumenyną.

Iš esmės, jei negaunate tinkamo proteino kiekio su maistu, jūsų kūnui sunkiai seksis gaminti naują proteiną, ir raumenys, kuriuos jau turite, ims pamažu nykti. Jei jūs, kaip ir aš, stengiatės užsiauginti raumenis, jūs žinoma negalite sau to leisti vien dėl netinkamos mitybos! Aš nežinau, kaip jums, bet man pačiam visai nereikia sulėtėjusios medžiagų apykaitos, ir jei proteinas gali padėti, aš tikrai pasistengsiu vartoti reikiamą dienos normą!

Jei jūsų kūnui reikia proteino, kad išlaikytų, ką jau turite ir užsiaugintų dar daugiau raumenų, tada galime nuspėti, kad proteinui reikia žuvų taukų, kad darbą atliktų tinkamai.

Tyrėjai iš Vašingtono Universiteto Medicinos mokyklos Misūrio valstijoje tyrė žuvų taukų poveikį proteino sintezei, kuri yra tas procesas, kai ląstelės gamina proteiną. Po kelių tyrimų su jaunais ir vyresnio amžiaus žmonėmis, mokslininkai atrado, kad Omega – 3 riebiosios rūgštys stimuliuoja raumenų proteino sintezę, kas gali iš esmės pagerinti anabolinį poveikį po treniruotės, kai insulino ir amino rūgščių koncentracija yra pati didžiausia. Kitaip tariant, jūsų kūnas net jums išėjus iš treniruoklių salės vis dar kilnoja svarmenis, kai jūsų proteinu gausi mityba yra papildyta žuvų taukais.

Aš jums pateikiau šiek tiek mokslinių faktų ir mes aptarėme nuostabų trimetį, o kaip žuvų taukai? Ar jie tikrai padeda auginti raumenis? Charles Poliquin, Kanados stipruolių treneris, yra treniravęs ir konsultavęs daugybę pasaulinio lygio sportininkų ir profesionalaus sporto komandų. Jis yra didelis žuvų taukų fanas ir pateikia mokslinių paaiškinimų savo interneto svetainėje, kodėl žuvų taukai tikrai yra veiksmingi; bet vienas mano mėgstamiausių dalykų jo svetainėje yra istorija, kurią jis pasakoja iš savo patirties, kai papildė vieno pirmajame rate pakviesto NFL žaidėjo mitybą 45 g žuvų taukų kasdien ir jis užsiaugino 13 kg raumenų per mėnesį. Kas gi nenorėtų tokių rezultatų?

Žuvų taukai sulaukia vis daugiau dėmesio žiniasklaidoje dėl naudos smegenims ir širdžiai, bet kas, jei jie taip pat padėtų mums įgauti norimą formą? Kas, jei mes visi galėtume būti kaip Liamas Hoekstra – stiprūs, liekni ir be riebalinės kūno masės?