fbpx
Sveikata A-Ž

Omega-3 riebiosios rūgštys apsaugo nuo osteoartrito arba atitolina grėsmę susirgti

Osteoartitras
Du nauji tyrimai rodo teigiamą Omega-3 papildų poveikį kovoje su osteoartritu, chroniška, paplitusia, silpninančia liga. Remiantis Mayo klinikos duomenimis, osteoartritas yra labiausiai paplitusi artrito forma.

Jis paveikia milijonus žmonių visame pasaulyje. Liga dažniausiai pasireiškia rankų, kaklo, nugaros apačios, kelių ir klubų srityse. Ji sukelia sąnarių skausmą, patinimą, sustingimą, nes kremzlė susidėvi ir kaulai trinasi vienas į kitą. Nėra žinomų vaistų nuo šios ligos ir dažniausiai pacientai yra gydomi nuskausminamaisiais. Šis naujas tyrimas nurodo, kad Omega -3 papildai gali būti pirmoji terapija, kuri suvaidins svarbų vaidmenį atitolinant ir padedant išvengti osteoartrito.

Pirmasis tyrimas, Bristolio universitete, buvo atliekamas su jūrų kiaulytėmis. Jūrų kiaulytėms senstant, joms natūraliai ir spontaniškai išsivysto osteoartritas. Tyrėjai nustatė, kad vartojant pakankamai Omega -3 papildų, osteoartrito išsivystymo galimybė sumažėja penkiasdešimčia procentų. Ypač mokslininkai pabrėžė, kad sumažėjo ankstyvųjų osteoartrito požymių, tokių kaip kolageno sumažėjimas kremzlėje ir kremzlės smūgius absorbuojančių savybių praradimas, vartojant Omega -3.

Antrasis tyrimas, publikuotas Mityba ir medžiagų apykaita žurnale, buvo atliktas su 79 sveikomis, sėsliomis 58-78 metų amžiaus moterimis. Buvo stebimos keturios skirtingos grupės: vienoms buvo paskirti riebalų papildai, kitos užsiėmė aerobika, trečia grupė vartojo riebalų papildus ir sportavo, o ketvirta buvo kontrolinė grupė. Tos, kurioms buvo paskirti riebalai, vartojo 1000 mg of Omega-3 papildų kasdien.

Tikima, kad Omega-3 papildai yra naudingi moterims po menopauzės dėl dviejų priežasčių: jų poveikio uždegiminiams procesams ir kaulų tankiui. Šis tyrimas parodė, kad papildai padėjo sumažinti uždegiminius procesus kūne ir padidino kaulų tankį. Mankšta taip pat dažnai skiriama dėl šių dviejų priežasčių. Šio tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad mankštinimosi ir papildų derinys atnešė daugiausia naudos kalbant apie kaulų tankį. Taip pat, buvo pastebėtas didžiausias uždegiminių procesų sumažėjimas toje grupėje moterų, kurios ir sportavo, ir vartojo papildus. Grupėje, kuri tik vartojo papildus, taip pat buvo pastebėtas uždegiminių procesų sumažėjimas.

Apibendrinat, šie tyrimai leidžia tikėti, kad vietoj neišvengiamo nuskausminamųjų vartojimo ir potencialaus sąnario keitimo, moterys gali imtis prevencinių priemonių, kad užtikrintų kaulų sveikatą, kasdien papildydamos savo mitybą Omega-3 riebiosiomis rūgštimis.

Komentuoti

Komentuoti